• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Tegoroczna ''Położna na medal'' prowadzi ciąże fizjologiczne i porody domowe

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2019 08:00

Zwyciężczynią 5. edycji konkursu ''Położna na medal'' została Anna Wojtyla z Częstochowy, położna z 10-letnim stażem.

Tegoroczna ''Położna na medal'' prowadzi ciąże fizjologiczne i porody domowe
Położna na medal - Anna Wojtyla z Częstochowy. Fot. Materiały prasowe

W konkursie udział wzięły czterysta osiemdziesiąt dwie konkurentki z całej Polski. Laureatów wybrali ci, którzy najlepiej znają położne - ich pacjentki. Zwyciężczyni Anna Wojtyla z Częstochowy, która zdobyła 1383 głosy, jest położną z 10-letnim stażem. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla kobiet ciężarnych przygotowujących do porodu i opieki nad noworodkiem.  Przyjmuje porody domowe oraz szpitalne, prowadzi gabinet położnej.

2. miejsce w konkursie zajęła Alina Jedlińska z liczbą głosów 977. Od 2006 roku pracuje w Centrum Medycznym Angelius Provita w Katowicach. Na co dzień zajmuje się pacjentkami borykającymi się z problemami niepłodności oraz opiekuje się kobietami w trakcie ciąży jak i po jej zakończeniu.

3. miejsce należy do Renaty Lustyk (liczba głosów 865). Jest położną z 28-letnim stażem. Pracuje na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu.

- Pięć lat prowadzenia kampanii i konkursu ''Położna na medal'' pokazuje nam, jak bardzo na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się społeczne postrzeganie porodu i opieki okołoporodowej. Widzimy, że w Polsce nadal potrzebna jest popularyzacja wiedzy na temat ciąży, porodu oraz opieki nad niemowlakami. Cieszymy się, że dzięki organizacji konkursu na Położną na medal, możemy nagrodzić i podziękować położnym za ich zaangażowanie, oddanie i trud jaki podejmują każdego dnia wspierając kobiety w najważniejszym dla nich momencie - powiedziała Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu i kampanii.

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej ''Położna na medal", w ramach której prowadzony jest konkurs, jest wzrost świadomości położnych na temat nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej, podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów oraz uświadomienie roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy, jaką na co dzień wykonuje. Kampania skierowana jest do kobiet w ciąży, po porodzie oraz do mam, które mają małe dzieci.

Wręczenie nagród odbędzie się 22 marca podczas uroczystej gali.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum