×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Tegoroczna "Położna na medal" pracuje w Krośnie

Autor: NIPiP/Rynek Zdrowia08 stycznia 2020 17:16

Tytuł najlepszej położnej w tym roku otrzymała Janina Frączek z Krosna. Wygrała szósty ogólnopolski konkurs „Położna na medal”. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie - poinformowała NIPiP.

Tegoroczna "Położna na medal" pracuje w Krośnie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konkurs wyłonił trzy laureatki ogólnopolskie i najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Janina Frączek zdobyła 960 głosów i wyprzedziła 518 konkurentek z całego kraju. Drugie miejsce zajęła Ewa Klik z Warszawy (814 głosów), a trzecie Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej (789 głosów).

Zwyciężczyni 6. edycji konkursu „Położna na medal” jest położną od 32 lat i od samego początku pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie na oddziale ginekologiczno-położniczym.

- Praca położnej to dla mnie nie tylko wyuczony i praktykowany od lat zawód, to codzienny, niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi, bez którego, przyznaję, nie wyobrażam sobie życia. Mam to szczęście, że spotykam i towarzyszę im w jednym z prawdopodobnie najpiękniejszych momentów w ich życiu, kiedy zostają rodzicami - mówi Janina Frączek, cytowana w informacji o rozstrzygnięciu konkursu, opublikowanej na stronie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Ewa Klik, druga na podium, dyplom położnej uzyskała 25 lat temu. Od 13 lat pracuje w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej Zakurzonej w Warszawie. Praca i bycie położną jest dla niej życiową pasją, która wypełnia jej większość czasu. Poza pracą w szpitalu, prowadzi indywidualną praktykę położnej. W przeszłości prowadziła zajęcia w szkole rodzenia.

Danuta Przybyłko, zdobywczyni trzeciego miejsca, jest położną od 40 lat. Obecnie pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna, a wiedzą i doświadczeniem dzieli się z pacjentkami NZOZ Centrum - Twoja Poradnia w Dąbrowie Górniczej oraz w placówce OLK Poradnie Specjalistyczne w Sosnowcu. Współpracuje z portalem Silesia, gdzie jako ekspert odpowiada na pytania kobiet w ciąży i młodych rodziców. Danuta Przybyłko udziela się również na spotkaniach i piknikach, na których radzi przyszłym rodzicom. Jest również aktywna na Facebooku, prowadzi grupę "Położna radzi".

Plebiscyt "Położna na medal", w którym to pacjentki oddają głosy, jest formą uznania dla położnych, które swoją pracę wykonują z największym oddaniem. Do szóstej edycji zgłoszonych zostało 519 położnych. W sumie oddano na nie 14 663 głosów.

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie konkursu "Położna na medal"

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum