• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Tarnów: porodówki doczekały się klimatyzacji

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2016 16:58

Przyszłe mamy przygotowujące się do porodu w regionie tarnowskim mogą odetchnąć pełną piersią. Na obu salach porodowych w Centrum Zdrowia Tuchów zamontowane zostały urządzenia klimatyzacyjne.

Tarnów: porodówki doczekały się klimatyzacji
Na obu salach porodowych zamontowano urządzenia klimatyzacyjne. Fot. Centrum Zdrowia Tuchów

Wysokie temperatury nie zagrażają też kobietom po rozwiązaniu. W podobnie urządzenia wyposażone zostały sale mamy i dziecka. Montaż klimatyzacji był jednym z postulatów wpisywanych przez pacjentki oddziału położniczego do ankiet badania satysfakcji.

- Zdarza się, że na sali porodowej kobiety spędzają rzeczywiście wiele godzin. Dlatego istotne jest, aby zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki. Jest to także bardzo ważne dla towarzyszącego rodzącym personelu: lekarzy, położnych czy pielęgniarek - tłumaczy lekarz specjalista ginekolog-położnik Szczepan Bartkiewicz, ordynator tuchowskiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Warto podkreślić, że pomimo remontu pacjentki przyjmowane były do porodu bez żadnych ograniczeń. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku w tuchowskiej porodówce przyszło na świat blisko 600 dzieci.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych kosztował ponad 20 tysięcy złotych. Dzięki sprawności wykonawcy udało się to zrobić przy zachowaniu wszystkich wymogów dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego pacjentek i ich dzieci.

To nie koniec inwestycji. Po położnictwie klimatyzacja ma się pojawić na piętrze budynku szpitala, w części zajmowanej przez oddział ginekologiczny.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie pomieszczeń wymagających wysokiego stopnia jałowości, instalacja klimatyzacji wymagała zapewnienia wysokiej jakości nawiewanego powietrza (poprzez zastosowanie tak zwanych filtrów absolutnych). 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum