×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Szpital wojewódzki otwiera w czerwcu poradnię ginekologiczną dla dzieci i młodzieży

Autor: oprac. KK • Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach22 maja 2023 13:35Aktualizacja: 22 maja 2023 13:39

Poradnia Ginekologiczna dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach już w czerwcu zacznie przyjmować młode pacjentki. Otwarcie poradni zapewni łatwiejszy dostęp do świadczeń w regionie.

Szpital wojewódzki otwiera w czerwcu poradnię ginekologiczną dla dzieci i młodzieży
Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 41 3671 563. Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
  • Poradnia Ginekologiczna dla dzieci i młodzieży rozpocznie pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
  • Otwarcie poradni zapewni łatwiejszy dostęp do świadczeń dla dziewcząt z całego regionu
  • Wizyta w Poradni Ginekologicznej nie wymaga skierowania i powinna być profilaktyczno-edukacyjna, z możliwością towarzyszenia dziecku przez rodzica lub opiekuna
  • Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 41 3671 563

Nowa poradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży

Poradnia ginekologiczna dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia rozpocznie w czerwcu pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach./

- Jest bardzo potrzebna. Co sygnalizowali pediatrzy, lekarze z oddziału endokrynologii dziecięcej – wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Świercz – kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

– Ułatwiamy dostęp do świadczeń z tego zakresu pacjentom z całego regionu – dodaje dr Grzegorz Świercz.

Poradnia działać będzie raz w miesiącu

Jak informuje kierownik, Poradnia Ginekologiczna dla dzieci działać będzie raz w miesiącu, w każdy, pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia w Poradni Ginekologiczno-Położniczej nie będą przyjmowane dorosłe kobiety.

Dziećmi będzie opiekować się lek. Anna Zmelonek-Znamirowska, ginekolog-położnik, która jest w trakcie szkolenia w zakresie ginekologii dziecięcej. Będzie to zawsze ta sama lekarka, co ma wpłynąć pozytywnie na komfort młodych pacjentek.

Anna Zmelonek-Znamirowska wylicza, że pomoc w poradni będą mogły uzyskać dziewczynki m.in.: z infekcjami dróg rodnych, zaburzeniami miesiączkowania, opóźnionym bądź przyspieszonym dojrzewaniem czy bolesnymi miesiączkami.  Nie ma dolnej granicy dotyczącej wieku zgłaszających się dzieci.

Lekarka apeluje, aby nie bagatelizować niepokojących objawów i nie obawiać się wizyt z dzieckiem w poradni.

Do poradni ginekologicznej nie potrzeba skierowania

Pierwsza wizyta ginekologiczno-położnicza powinna odbyć się między 13. i 15. r.ż. dziewczynki i powinna mieć charakter profilaktyczno-edukacyjny. By się odbyła konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego.

Wcześniej, jak sugeruje Anna Zmelonek-Znamirowska, warto porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić, jak wygląda wizyta, że trzeba będzie odsłonić niektóre części ciała i że w trakcie jej trwania, rodzic, opiekun może być cały czas z dzieckiem.

By dziewczynkę zapisać na wizytę do Poradni Ginekologicznej nie jest konieczne skierowanie. Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 41 3671 563.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum