• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Szpital w Strzelinie umożliwia porody rodzinne. Jest filią wrocławskiego USK

Autor: PAP • Źródło: PAP25 lipca 2021 11:15

W szpitalu w Strzelinie od teraz możliwe są porody rodzinne. Oddział ginekologiczno-położniczy ma 30 łóżek i 2 sale przystosowane do takich porodów.

Szpital w Strzelinie umożliwia porody rodzinne. Jest filią wrocławskiego USK
Sala dla mam w strzelińskim szpitalu. Fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu - Oddział w Strzelinie/Facebook
  • Szpital w Strzelinie będący oddziałem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu umożliwia porody rodzinne
  • Jak podał szpital, porody prowadzone są "aktywnie, w pozycjach wertykalnych". Do dyspozycji mam są m.in. piłki
  • Osoba towarzysząca przy porodzie musi mieć wykonany test pod kątem COVID-19

Szpital w Strzelinie od stycznia tego roku jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu. Dyrektor USK Piotr Pobrotym podkreślił, że sukcesywnie przywracana jest dotychczasowa działalność szpitala. "Przede wszystkim w tych najważniejszych obszarach, a więc ginekologii, położnictwa i neonatologii oraz chorób wewnętrznych, podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki paliatywnej" - powiedział Pobrotym.

Porody rodzinne w szpitalu w Strzelinie

Na początku kwietnia w strzelińskim szpitalu wznowiono przyjmowanie porodów. Od tego czasu urodziło się tam 62 dzieci. Teraz szpital wprowadził możliwość porodów rodzinnych.

Na tamtejszym oddziale ginekologiczno-położniczym jest 30 łóżek oraz dwie sale przystosowane do porodów rodzinnych. Szpital oferuje rodzącym łagodzenie bólu metodami naturalnymi, przy pomocy gazu wziewnego lub przy użyciu TENS. Strzeliński oddział posiada I stopień referencyjności, co oznacza, że jest dedykowany pacjentkom rodzącym w terminie, których ciąże przebiegają bez powikłań.

W szpitalu jest również oddział neonatologiczny wyposażony w inkubatory, kardiomonitory, aparaty USG i RTG oraz stanowisko do wentylacji mechanicznej. Działa tu także poradnia neonatologiczna oraz ginekologiczno-położnicza - podał USK.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum