Szpital Praski dementuje: nie odmówiliśmy pomocy rodzącej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2014 20:41

"Informujemy, że dane pojawiające się w ostatnich dniach na portalach społecznościowych co do pobytu jednej z pacjentek Szpitala Praskiego są nieprawdziwe" - napisała w oświadczeniu warszawska lecznica.

Oświadczenie Szpitala Praskiego odnosi się do wpisu, który pojawił się w niedzielę (3 sierpnia) na Facebooku i wywołał burzę w sieci. Napisano w nim m.in., że lekarze tej placówki odmówili kobiecie w ciąży cesarskiego cięcia, powołując się na klauzulę sumienia - informuje Gazeta Wyborcza.

"Proszę o przestrzeganie kobiet przed Szpitalem Praskim w Warszawie. Odmawiają pomocy rodzącej" - tak zaczyna się facebookowy wpis, który wzbudził poruszenie wśród internautów. Według jego autorki, jednej z pacjentek odmówiono nie tylko cesarskiego cięcia, ale i podania znieczulenia i rozcięcia krocza, bo "winna rodzić naturalnie, a ingerencja w ciało kobiety jest sprzeczna z wyznaniem katolickim rzymskim".

Wszystkie informacje, które zostały rozpowszechnione w serwisie społecznościowym, pochodzą z maila, który autorka otrzymała od osób znających rodzinę kobiety, której rzekomo odmówiono pomocy.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum