Szczecin: szpital na Pomorzanach rusza z dietą mam

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 09:10

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie od grudnia włączył się do programu pilotażowego Dieta Mamy. W placówce kobiety ciężarne i te, które karmią piersią po porodzie, będą dostawać jakościowo lepsze posiłki.

Szczecin: szpital na Pomorzanach rusza z dietą mam
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje serwis naszemiasto.pl, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie jest jednym z dwóch szpitali w regionie, który będzie realizował ministerialny program pilotażowy ''Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy''.

Szpital na Pomorzanach w ramach programu wdroży model żywienia dla pacjentek oraz będzie promować zasady zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji w klinice SPSK-2.

Każdej pacjentce objętej pilotażem przysługiwać będą posiłki przyrządzane specjalnie w ramach programu i dostosowane do aktualnych jej potrzeb wynikających z okresu ciąży lub laktacji. Jadłospis zawierać będzie także informacje o rodzaju posiłku i składzie produktów, wartości energetycznej i odżywczej posiłku.

Czytaj też: Standard ''Dieta Mamy'' to zapowiedź rewolucji w żywieniu wszystkich pacjentów w szpitalach?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum