• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Szczecin: szpital chce otworzyć bank mleka kobiecego; potrzebne wsparcie

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 12 października 2017 13:55

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy wsparciu finansowym Rotary Club Szczecin Center i Urzędu Miasta Szczecin chce otworzyć pierwszy w północno-zachodniej Polsce bank mleka kobiecego.

Szczecin: szpital chce otworzyć bank mleka kobiecego; potrzebne wsparcie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bank mleka kobiecego to szansa na karmienie naturalnym pokarmem dzieci, które z różnych przyczyn - losowych lub medycznych - nie mogą być karmione mlekiem własnej matki. W kraju istnieje sześć takich miejsc, m.in w Warszawie, Opolu, Wrocławiu czy Toruniu.

Starania, by stworzyć taką placówkę w Szczecinie, Klinika Patologii Noworodka SPSK nr 2 PUM w Szczecinie rozpoczęła w 2015 r. Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przekazał na ten cel pomieszczenie w jednym z budynków znajdujących się na terenie szpitala, w którym działać będzie bank, natomiast dyrekcja szpitala ma wygospodarować środki finansowe na utrzymywanie placówki.

Szczeciński bank mleka nie będzie prowadził działalności dochodowej - zarówno donacja, jak i otrzymanie mleka dla dzieci odbywać się będą bezpłatnie.

W inicjatywę zaangażowali się rotarianie z klubu w Szczecinie oraz Urząd Miasta Szczecina, deklarując odpowiednio kwoty ok. 250 i 150 tys. zł. By otworzyć bank mleka, potrzeba jeszcze ok. 50 tys zł.

Brakujące środki zbierane będą podczas organizowanego przez Rotary Szczecin Center Club koncertu charytatywnego Mietka Szcześniaka. Na wydarzenie, które odbędzie się w 22 października br. o godz. 19. w Starej Rzeźni w Szczecinie mogą przyjść wszyscy chętni. Bilet kosztuje 100 zł.

Otwarcie banku mleka planowane jest na początku 2018 r. W przekazanym przez PUM pomieszczeniu konieczne będzie przeprowadzenie remontu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum