"Stop Chazanowi": w środę i czwartek protesty przed UJK i urzędem wojewódzkim w Kielcach

Autor: wysokieobcasy.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2018 18:16

26 kwietnia o godz. 11 pod budynkiem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zostanie zorganizowana pikieta w ramach wydarzenia "Stop Chazanowi".

Nominacja prof. Chazana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa wywołuje liczne protesty Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Tego dnia Bogdan Chazan prowadzi tam zajęcia, protestujący liczą, że uda im się z nim spotkać - informują wysokieobcasy.pl

Dzień wcześniej, 25 kwietnia, planowany jest z kolei protest przy wejściu głównym do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Zostanie tam także wręczona pani wojewodzie petycja odwołania doktora.

"Wzywamy wszystkie siły opozycyjne, organizacje formalne i nieformalne, wszystkie obywatelki i wszystkich obywateli do udziału w proteście przeciwko mianowaniu prof. Chazana konsultantem wojewódzkim do spraw ginekologii i położnictwa" - piszą na Facebooku twórcy wydarzenia "Stop Chazanowi".

"Skandaliczna, niezrozumiała nominacja wzbudza oburzenie wszystkich, którzy opowiadają się za humanitaryzmem i prawami człowieka” - można przeczytać na stronie wydarzenia.

Prof. Chazan znany jest m.in. z tego, że w 2014 r. odmówił pacjentce wykonania zabiegu legalnej aborcji, mimo że u płodu zdiagnozowano poważne wady rozwojowe. I choć zobowiązywało do tego prawo, doktor nie skierował ciężarnej do innej placówki. Kobieta urodziła, a dziecko 10 dni później zmarło. Profesor stracił wówczas posadę dyrektora warszawskiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny.

Więcej: wysokieobcasy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum