×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Skwierzyna: szpital zmodernizował oddział ginekologiczno-położniczy

Autor: KR/Rynek Zdrowia15 października 2013 17:01

Na pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie (Lubuskie) czekają nowoczesne sale z łazienkami. Modernizacja kosztowała 240 tys. zł.

Skwierzyna: szpital zmodernizował oddział ginekologiczno-położniczy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W skwierzyńskiej lecznicy zakończyła się modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego. Odświeżone sale posiadają bezpośredni dostęp do łazienek. Dodatkowo w oddziale powstała sala dziennego pobytu. Na sali może spotkać się z rodzina.

Oddział wyremontowano etapami, w chwili obecnej pomieszczenia oddziału są w pełni wykorzystywane przez pacjentki. Remont obejmował wymianę instalacji elektrycznej, szpachlowanie, malowanie ścian, położenie wykładzin podłogowych. Koszty - około ok. 240 tys. zł - szpital pokrył z własnych środków. 

W oddziale ginekologiczno-położniczym w Skwierzynie podczas porodu można skorzystać z niestandardowych metod uśmierzania bólu: gazem rozweselającym i aromatycznymi olejkami. Oddział noworodkowy zostanie wyposażony przez WOŚP w stanowisko do resuscytacji noworodka, inkubator zamknięty i aparat do pomiaru bilirubiny bezpośrednio po urodzeniu noworodka. Co roku w Nowym Szpitalu w Skwierzynie przychodzi około 400 dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum