Skierniewice: rusza kolejny kurs szkoły rodzenia

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2018 18:55

Kolejny kurs w szkole rodzenia w Skierniewicach rusza 5 marca. Kurs trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godz. Kurs jest prowadzony w trzech równoległych, 10-osobowych grupach.

Program zajęć obejmuje również temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka. Fot. archiwum

Zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach: Jolantę Nakończa oraz Grażynę Łopatkę. 

Rodzice oczekujący narodzin dziecka, w trakcie zajęć praktycznych i teoretycznych, przygotują się na wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Dowiedzą się  m.in. o tym jak przebiega ciąża, jak przygotować się do porodu, a także jak nawiązać więź matki i ojca z dzieckiem.

"Każdą Mamę nauczymy wiary we własne możliwości, a każdego Tatę zachęcimy do aktywnego wspierania w czasie porodu. Zapoznamy Państwa z koncepcją porodu aktywnego. Uczestnictwo z zajęciach naszej Szkoły Rodzenia jest gwarancją emocjonalnego przygotowania do porodu, a tym samym komfortu narodzin Waszego dziecka" - zapewniają położne.

Program zajęć obejmuje również temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka.

Szpital przyjmuje zgłoszenia osób zainteresowanych zajęciami, a o terminie rozpoczęcia kolejnych zajęć informuje uczestniczki komunikatem na stronie internetowej. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555

- Wszystkie przyszłe mamy I ich partnerów zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach bezpłatnej Szkoły Rodzenia. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 marca o godz. 18:00 z świetlicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach (na tyłach budynku Zakładu Rehabilitacji, wejście od ul. Rybickiego 1) - informuje Paweł Berger, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum