• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Sieradz: porodówka przyciąga ciężarne z całego regionu

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2017 12:46

Szpital Wojewódzki im. kard. S. Wyszyńskiego w Sieradzu (Łódzkie) staje się liderem programu koordynowanej opieki nad ciężarną w regionie.  Tu najchętniej rodzą mieszkanki zachodniej części województwa łódzkiego.

Sieradz: porodówka przyciąga ciężarne z całego regionu
Fot. Fotolia

Od sierpnia zeszłego roku na sieradzkiej porodówce przyszło na świat prawie tysiąc dzieci.  W  szpitalu rodzą nie tylko mieszkanki  innych dużych miast jak Kalisz czy Częstochowa. 

W lecznicy kobieta ma możliwość wyboru osoby sprawującej opiekę, lekarza ginekologa i położnika lub położną. Szpital gwarantuje wykonanie terminowych badań, świadczenia w zakresie poradnictwa ambulatoryjnego związanych z ciążą i porodem. Ponadto przyszła mama może skorzystać z usług stomatologa i psychologa.

Ciężarne kobiety mogą stworzyć swój plan opieki przedporodowej i plan samego porodu, który będzie odpowiednio modyfikowany do sytuacji zdrowotnej w trakcie opieki. Ciężarna może skorzystać z całodobowej konsultacji telefonicznej. Przekazane zostaną jej wszelkie informacje o sposobach radzenia sobie z bólem porodowym, niefarmakologicznie i farmakologicznie.

Przyszła mama może wziąć udział w zajęciach działającej przy poradni Szkoły Rodzenia i z przygotowania do porodu, połogu, karmienia piersią i rodzicielstwa.

Porody odbywają się w nowoczesnych, rodzinnych salach, wyposażonych w niezbędny sprzęt medyczny, czy wannę z hydromasażem. Każda rodząca przebywa przez cały okres powodu w sali i ma do dyspozycji swoją łazienkę.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum