SPZOZ w Kępnie: reorganizacja porodówki

Autor: tygodnikkepinski.pl/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2018 09:32

Lepsze warunki w szkole rodzenia, odnowiona sala ginekologiczna - to niektóre zmiany wprowadzane na oddziale ginekologiczno-położniczym SPZOZ w Kępnie.

Jak przewijać noworodka; tego też uczą w szkołach rodzenia. Fot. PWSZ Tarnów (zdj. ilustracyjne)

W ostatnich latach oddział ginekologiczno-położniczy w SPZOZ w Kępnie odnotował duży spadek porodów. Złożyły się na to zarówno braki kadrowe, problemy sprzętowe, jak i trudności organizacyjne.

Dyrektor szpitala Jakub Krawczyk planuje wprowadzenie zmian, które mają zaowocować wzrostem liczby pacjentek ciężarnych, zgłaszających się do placówki.

Jak powiedział dyrektor w rozmowie z portalem tygodnikkepinski.pl, dołoży starań, by w szpitalu powiatowym doprowadzić do zwiększenia liczby porodów. Jest to  ważne z punktu widzenia zabezpieczenia opieki położniczej dla regionu, ale też działalności i kondycji finansowej szpitala. 

Zajęcia szkoły rodzenia odbywają się teraz w wyremontowanym obiekcie. Opiekę i szkołę dla pań przygotowujących się do porodu sprawują pracujące w niej położne, ginekolodzy, fizjoterapeuci i ratownicy medyczni.

Trwa także budowa bloku operacyjnego, który ma być uruchomiony w najbliższych tygodniach. Jedną z sal na tym bloku jest sala ginekologiczna, która podobnie jak wszystkie pozostałe będzie spełniała aktualne wymogi.

Więcej: tygodnikkepinski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum