• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Rocznie ok. 200 tys. zł dla par. Miejski program in vitro

Autor: oprac. ML • Źródło: PAP14 marca 2022 09:40

18 marca rusza nabór wniosków do miejskiego programu dofinansowania procedury in vitro w Sosnowcu. Program jest kontynuowany od 2017 r. Na wsparcie może liczyć rocznie 40 par.

Rocznie ok. 200 tys. zł dla par. Miejski program in vitro
Sosnowiecki program wsparcia procedury in vitro jest kontynuowany. Fot. Shutterstock
  • 40 par będzie mogło w tym roku skorzystać z miejskiego programu dofinansowania procedury in vitro w Sosnowcu
  • 18 marca rusza nabór wniosków – poinformował w poniedziałek Urząd Miasta w Sosnowcu
  • Realizacją programu w 2022 r. będą zajmowały się cztery kliniki

Obecna edycja do 2024 roku

- Podtrzymaliśmy wsparcie finansowe miasta i nadal rocznie będziemy przeznaczać około 200 tys. zł, a więc w sumie w latach 2021-2024 miasto wesprze pary starające się o własne potomstwo kwotą około 800 tys. zł. Dotychczas na świat przyszło 29 dzieci, wkrótce rozwiązania kolejnych ciąż - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

W obecnej edycji programu, obejmującej lata 2021-2024, z dofinansowania procedury in vitro w Sosnowcu będzie mogło skorzystać w sumie 160 par.

Kryteria udziału w programie to m.in. wiek kobiety mieszczący się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia (dopuszcza się zmianę kryterium wieku w przypadku wystąpienia medycznego uzasadnienia, potwierdzonego przez lekarza zatrudnianego przez podmiot realizujący program).

Jakie jeszcze kryteria udziału?

To również rezerwa jajnikowa mierzona stężeniem AMH powyżej 0,7 ng/ml, udokumentowane przeprowadzenie pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję, bezskuteczne leczenie zachowawcze lub chirurgiczne.

Pary muszą być w związku małżeńskim lub partnerskim, a w dniu kwalifikacji do programu co najmniej jedna z tych osób musi od roku mieszkać na terenie Sosnowca.

Sosnowiec wdrożył miejski program dofinansowania in vitro w 2017 r., jako drugi samorząd w woj. śląskim. Pierwsza na taki krok zdecydowała się Częstochowa, która dopłaca mieszkańcom do takich zabiegów już od 10 lat.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum