RPP zaprasza na spotkanie dot. opieki okołoporodowej

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2016 16:00

Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza organizacje pozarządowe i społeczne działające na rzecz poprawy sytuacji kobiet rodzących na spotkanie poświęcone funkcjonowaniu standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej.

Rzecznik Praw Pacjenta chce z przedstawicielami organizacji działających na rzecz rodzących rozmawiać o problemach, jakie napotykają kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu. Fot. Biuro RPP

Jak informuje Rzecznik Praw Pacjenta, pomimo przyjęcia standardów okołoporodowych - określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 20 września 2012 r. ws. standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem - oraz poprawy dostępności do znieczulenia przy porodzie na oddziałach położniczych, pacjentki nadal napotykają różnego rodzaju problemy.

Spotkanie będzie okazją do wspólnej rozmowy, co zrobić, by ograniczyć ich występowanie. Podczas spotkania przedstawicielki koalicji ''Rodzę - Mam prawa'' i innych organizacji, które zajmują się szeroko pojętymi działaniami na rzecz praw kobiet w tym obszarze, będą miały okazję do wymiany informacji o zidentyfikowanych problemach z wprowadzaniem w życie dobrych praktyk zawartych w obwiązujących aktach prawnych dotyczących opieki okołoporodowej, wypracowania wspólnych rozwiązań, a także rozmowy o propozycjach działań RPP w tym zakresie.

Spotkanie odbędzie się 10 marca 2016 r. w godz. 10.00-12.30 w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ul. Młynarskiej 46 w Warszawie.

Więcej: www.bpp.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum