• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

RPP o potrzebie zatrudniania psychologów na oddziałach ginekologiczno-położniczych

Autor: bpp.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2015 15:29

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował w piątek (27 lutego), że już pod koniec października 2014 r. występował w sprawie obowiązku zatrudniania psychologów na oddziałach ginekologiczno-położniczych.

RPP o potrzebie zatrudniania psychologów na oddziałach ginekologiczno-położniczych
Fot. Archiwum

Wyjaśnienie RPP ukazało się w związku ze zgłoszeniami kobiet oraz ich rodzin, które wskazują na brak wsparcia, zrozumienia oraz empatii lekarzy i innych pracowników medycznych podczas udzielania pacjentkom świadczeń zdrowotnych z obszaru ginekologii i położnictwa.

Rzecznik Praw Pacjenta przedstawił w MZ propozycję zmiany, która zakłada, że zatrudnienie psychologa na oddziałach ginekologiczno-położniczych powinno stanowić warunek realizacji świadczeń.

Poinformowano, że podsekretarz stanu Aleksander Sopliński w odpowiedzi na pismo RPP zaznaczył, że przy okazji najbliższej nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego Ministerstwo Zdrowia będzie zabiegało o wprowadzenie jako warunku udzielania świadczeń w zakresie neonatologii oraz położnictwa i ginekologii dostępności w podmiotach leczniczych świadczeń psychologa.

Czytaj: www.bpp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum