• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Przemyśl: oddział ginekologiczno-położniczy po modernizacji już otwarty

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 10 października 2017 09:00

W Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu 6 października po remoncie zostały otwarte Oddział Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka.

Przemyśl: oddział ginekologiczno-położniczy po modernizacji już otwarty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje szpital, całkowity koszt remontu oddziału to kwota około mln złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych szpitala. Prace remontowe trwały ponad 6 miesięcy, a w tym czasie zostały wykonane m.in : generalna modernizacja sali porodowej polegająca na przebudowie, nowym podziale sal, montażu nowoczesnej lampy operacyjnej na sali porodów rodzinnych (przeniesionej z bloku operacyjnego z ul. Słowackiego).

Wykonano również przebudowę i modernizację sal łóżkowych, modernizację części sanitariatów oraz dostosowanie ich do obecnych wymogów, remont sali przedporodowej, sal chorych, gabinetów personelu, pokojów zabiegowych i badań, sekretariatu i pomieszczeń socjalnych.

Na tych oddziałach był to pierwszy przeprowadzony remont kapitalny od rozpoczęcia działalności szpitala. W trakcie termomodernizacji budynków szpitala w 2014 r. część pomieszczeń oddziałów została objęta wymianą stolarki okiennej i dociepleniem ścian.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum