Prywatna klinika leczenia niepłodności będzie przyjmowała lekarzy na staż

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2016 14:23

Katowicka klinika Gyncentrum znalazła się na liście akredytowanych jednostek, w których lekarze mogą odbyć w tym roku staż kierunkowy w ośrodku wspomaganego rozrodu. Ośrodek otrzymał pierwszy raz tego typu zgodę.

Fot. Gyncentrum

Klinika Gyncentrum, jedna z największych placówek leczenia niepłodności na Śląsku, znalazła się na liście ośrodków, w których lekarze ze specjalizacją II stopnia lub posiadający tytuł specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa będą mogli odbyć 20-tygodniowy staż kierunkowy lekarzy specjalizujących się w zakresie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Jak zapowiada ośrodek, podczas stażu lekarze będą mogli nabyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu technik rozrodu. Zakres umiejętności praktycznych obejmuje m.in. inseminację wewnątrzmaciczną, transfer zarodków do jamy macicy, rozpoznanie i leczenie zespołów hiperstymulacji jajeczkowania oraz poradnictwo i kwalifikację do technik wspomagania rozrodu.

Program trwa 20 tygodni, z czego 5 dni roboczych to laboratorium embriologiczne, a kolejne 5 dni poradnia andrologiczna. 10 dni stażysta spędzi natomiast w poradni andrologicznej, mając bezpośredni kontakt z pacjentem. W tym roku w Gyncentrum przewidziano 2 miejsca dla stażystów.

- Lekarze uczestniczący w programie specjalizacji będą mogli poznać najważniejsze zagadnienia związane z nowoczesnym podejściem do wspomagania rozrodu. Spędzą czas zarówno w laboratorium, jak również z pacjentem, będą mogli poznać zróżnicowane przypadki i sposoby leczenia, jakimi dysponuje dziś medycyna rozrodu - mówi dr Anna Bednarska-Czerwińska z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach.

Ośrodek nie bez powodu znalazł się na tegorocznej liście akredytacyjnej. Od kilku lat to jedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Klinika posiada obecnie 3 oddziały w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie. W ostatnim podsumowaniu rządowego programu in vitro wykazała się największą skutecznością terapii wśród placówek na Śląsku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum