• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Proszowice: przerwa na dezynfekcję oddziału ginekologii budzi niepokój

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2018 10:54

Między 14 a 27 stycznia 2019 r. oddział ginekologiczno-położniczy i noworodków SP ZOZ w Proszowicach (Małopolskie) zostanie zamknięty z powodu dezynfekcji.

Proszowice: przerwa na dezynfekcję oddziału ginekologii budzi niepokój
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

28 grudnia br. podczas sesji rady powiatu proszowickiego poinformowano, że z wnioskiem w tej sprawie wystąpił ordynator oddziału dr Maciej Kowalczyk.

Sprawa wywołała kontrowersje - pisze Dziennik Polski. Dezynfekcja dotyczy tylko jednego oddziału, więc rodzą się obawy, że procedura jest "zabiegiem taktycznym" w celu jego zamknięcia. Oddział ma finansowe problemy. 

Jednak według zapewnień lekarza naczelnego prof. Krzysztofa Tomaszewskiego, dezynfekcja jest standardową procedurą, która nie ma żadnego związku z sytuacją ekonomiczną oddziału.

Profesor podkreśla, że pacjentki zostaną zabezpieczone - planowe zabiegi zostaną wykonane przed dezynfekcją, cesarskie cięcia zostały przesunięte na okres albo przed 14 stycznia, albo po 27 stycznia. Przypadki wymagające pilnej interwencji chirurgicznej mają zostać zabezpieczone w porozumieniu z innymi ościennymi szpitalami lub w ramach SP ZOZ w Proszowicach.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum