• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Projekt rozporządzenia MZ ws. dokumentacji dot. komórek rozrodczych i zarodków

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2015 16:37

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. szczegółowych wymagań jakim powinna odpowiadać dokumentacja dot. komórek rozrodczych i zarodków.

Projekt rozporządzenia MZ ws. dokumentacji dot. komórek rozrodczych i zarodków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozporządzenie ustala szczegółowe wymagania, jakim powinna odpowiadać dokumentacja ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji oraz banku komórek rozrodczych i zarodków, dotycząca wykonywanych czynności, w tym rodzajów i ilości komórek rozrodczych i zarodków pobranych, przetestowanych, zakonserwowanych, przetworzonych, przechowywanych i dystrybuowanych lub w inny sposób wykorzystywanych, a także dotycząca ich pochodzenia oraz miejsca docelowego niezbędna do monitorowania komórek rozrodczych i zarodków na wszystkich etapach.

Wprowadzenie projektowanych regulacji spowoduje określenie jednolitych standardów w zakresie prowadzenia dokumentacji postępowania z komórkami rozrodczymi i zarodkami w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji, dostosowując wymagania w tym zakresie do przepisów dyrektyw unijnych.

Treść projektu rozporządzenia - kliknij

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum