Prof. Chazan nowym konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa w województwie...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2018 19:25

Prof. Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa - poinformowała w czwartek (19 kwietnia) rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

Prof. Bogdan Chazan został powołany na pięcioletnią kadencję. Fot. Archiwum

Jak przekazała Głownia, powołanie prof. Chazana zostało poprzedzone przeprowadzeniem procedury określonej przepisami ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia.

- Pan profesor został powołany na pięcioletnią kadencję - dodała.

Podkreśliła również, że konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia są istotnym elementem nadzoru specjalistycznego.

- Celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej - powiedziała Głownia.

O ewentualnej nominacji prof. Chazana na stanowisko świętokrzyskiego konsultanta w dziedzinie ginekologii i położnictwa kieleckie media informowały od kilku miesięcy. Na początku lutego przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach konferencję prasową w tej sprawie zorganizowała świętokrzyska PO, która wyraziły wątpliwości co do tej kandydatury, zwracając uwagę m.in. na poglądy Chazana w sprawie aborcji.

Prof. Chazan został w 2014 r. odwołany z funkcji dyrektora Szpitala św. Rodziny - w wyniku decyzji prezydent Warszawy - po głośnej sprawie pacjentki, której mimo przesłanek medycznych w postaci wad płodu, odmówił legalnej aborcji, powołując się na klauzulę sumienia.

Odwołał się od tej decyzji do sądu, z żądaniem przywrócenia go na poprzednie stanowisko pracy. Sprawa jest w toku.

Chazan nie jest związany z żadnym świętokrzyskim szpitalem, pracuje natomiast jako wykładowca na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum