Prof. Bogdan Chazan: pacjentki obdarzają mnie zaufaniem

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2014 09:09

Klauzula sumienia dotyczy wszystkich czynności lekarskich, których wykonywanie jest sprzeczne z sumieniem lekarza - mówi prof. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Św. Rodziny w Warszawie.

W wywiadzie opublikowanym w Życiu Warszawy prof. Bogdan Chazan przekonuje, że obecne wydarzenia  jakich jest "bohaterem" są kalką tego, co działo się dziesięć lat temu. Wtedy organizacje feministyczne złożyły donos do prokuratury, że profesor nie dba jako konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii o zdrowie reprodukcyjne kobiet.

Lekarz przekonuje, że nie obawia się, że odwrócą się od niego pacjentki. Jak podkreśla, pacjentki zawsze obdarzały go zaufaniem.

Zaznacza, że pod jego rządami Klinika Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka otrzymała nagrodę w akcji „Rodzić po ludzku". Podobnym zaufaniem ciężarne obdarzają lecznicę, którą kieruje obecnie profesor, czyli Szpital Św. Rodziny w Warszawie. Świadczyć o tym ma fakt, że  jest to jedna z najczęściej wybieranych przez rodzące placówka w mieście. Liczba porodów z 1400 rocznie, kiedy profesor obejmował stanowisko dyrektora, wzrosła do 4500 obecnie. 

W opinii prof. Chazana burza wokół niego wybuchła m.in dlatego, że - jak to określa - była dobra okazja dla tych, która za wszelką cenę chcą laicyzować społeczeństwo i sprawić, żeby medycyna utraciła swój tradycyjny charakter, którego symbolem jest dobry Samarytanin. 

Więcej : www.zw.com.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum