Prenatalnie leczą wady u dziecka

Autor: Dziennik/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2016 10:11

Dr Marzena Dębska w rozmowie z Dziennikiem zwraca uwagę, iż w Szpitalu Bielańskim w Warszawie ratuje się płody z wadami, które w Europie kwalifikują do przerwania ciąży.

Fot. archiwum

Ekspertka tłumaczy, że nie tak dawno w placówce operowano serce płodu u Polki mieszkającej na stałe w Anglii. Była tam zakwalifikowana przez lekarzy do przerwania ciąży. Dowiedziała się o Szpitalu Bielańskim i możliwości leczenia. Lekarze w Polsce zrobili prenatalną plastykę zastawki, po czym kobieta urodziła w Londynie zdrowe dziecko.

Dr Dębska wyjaśnia też, że w ciągu ostatnich pięciu lat takich zabiegów przeprowadzono prawie 80. Szpital Bielański, jako jedyny w Polsce przeprowadza takie zabiegi - podaje Dziennik. Jest też, jeżeli chodzi o liczbę wykonanych zabiegów w czołówce światowej.

Ekspertka też podkreśla, że polskie kobiety chcą leczyć swoje dzieci. Przychodzą na badania prenatalne i kiedy się okazuje, że jest problem, pytają przede wszystkim, jak można pomóc dziecku. Wcale nie tak rzadko zdarza się, że o możliwości leczenia różnych chorób u płodu matki dowiadują się z telewizji lub z gazet. Dlatego zdecydowała się na rozmowę z dziennikarzem.

Więcej: wiadomosci.dziennik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum