Poznań: od 1 stycznia Punkt Profilaktyki Intymnej ma nowy adres

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2020 18:00

Od 1 stycznia 2020 roku zmienia się lokalizacja Punktu Profilaktyki Intymnej w Poznaniu. Pacjenci będą teraz przyjmowani przy ul. Wojskowej 1. Punkt znajduje się w Centrum Medycznym Drews.

Punktem Profilaktyki Intymnej w Poznaniu od 1 stycznia znajduje się przy ul. Wojskowej 1. Fot. Fotolia

Punkt Profilaktyki Intymnej to pierwszy tego typu projekt uruchomiony w Polsce. Zakres jego działalności to przede wszystkim konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej.

Jak poinformował poznański magistrat, w 2020 roku Punktem Profilaktyki Intymnej w Poznaniu zajmować się będzie "Fundacja Cały Świat", a pacjenci przyjmowani będą od środy przy ul. Wojskowej 1. Operator Punktu wyłoniony został w drodze konkursu.

"Celem funkcjonowania Punktu jest przede wszystkim zapewnienie mieszkańcom Poznania dostępu do usług z zakresu zdrowia i profilaktyki intymnej w sposób transparentny i zgodny z interesem pacjenta. Punkt jest czynny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, przy czym od godz. 22.00 do 8.00 skorzystanie z usług możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym" - podał poznański magistrat.

Aby umówić wizytę, należy zarejestrować się dzwoniąc pod numer 570 586 079 lub skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: http://centrumdrews.pl/punkt-profilaktyki-intymnej-24h/. Można to też zrobić osobiście.

Magistrat przypomniał, że w Punkcie pacjenci mogą uzyskać także pomoc w zakresie rozpoznania i doraźnej pomocy medycznej w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych, zapewnienia dostępności skierowania na badania diagnostyczne z zakresu chorób ginekologicznych oraz zakaźnych - z wyłączeniem kobiet ciężarnych i kobiet w połogu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum