• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Powiat kluczborski stracił porodówkę

Autor: NTO/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2019 07:32

8 sierpnia był ostatnim dniem, do którego mogło trwać zawieszenie działalności oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem noworodkowym w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Reaktywacji nie będzie, nie ma lekarzy.

Powiat kluczborski stracił porodówkę
Fot. archiwum

Zgodnie z przepisami szpitalne oddziały mogą być zawieszane na okres nie dłuższy niż pół roku. Ten ten czas w przypadku Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku upłynął 8 sierpnia.

Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem neonatologicznym szpitala w Kluczborku nie działa od 8 lutego. Powodem zawieszenia oddziału jest brak lekarza specjalisty pediatry lub neonatologa.

Ginekolodzy odeszli ze szpitala jeszcze wcześniej. Jak przypomina starosta kluczborski Mirosław Birecki, liczba porodów spadła z 500 do 284, co spowodowało, że oddział generował 1 mln zł straty. Bezskuteczne poszukiwania lekarzy specjalistów do tego oddziału trwały od lutego 2018 r.

Mieszkanki powiatu kluczborskiego będą musiały rodzić w ościennych szpitalach. Najbliżej Kluczborka położony jest szpital w Oleśnie, w odległości ok. 20 kilometrów od Kluczborka.

Więcej: nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum