Ponad 10 tys. podpisów popierających prof. Chazana na stanowisku konsultanta

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2018 08:56

Na stronie www.akcjespoleczne.pl trwa zbiórka podpisów pod petycją do wojewody świętokrzyskiego, by nie rozważał odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa. Nie rozważa - bo nie ma ku temu podstaw.

Fot. PTWP

W kwietniu br. prof. Chazan został powołany na stanowisko konsultanta, co wywołało falę protestów. Profesor znany jest z tego, że wyraźnie opowiada się przeciwko aborcji. W Kielcach przez dwa dni trwała głośna pikieta „Stop Chazanowi” - protestowało wiele stowarzyszeń i partii.

Obecnie trwa akcja zwolenników nowego konsultanta - informuje Echo Dnia. Na stronie akcjespoleczne.pl czytamy: „Skrajna lewica domaga się odwołania profesora Bogdana Chazana z funkcji konsultanta wojewódzkiego do spraw ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim. Poprzyj apel i podpisz petycję do wojewody, aby zachował wybitnego lekarza na stanowisku”.

Pod apelem popierającym prof. Chazana podpisało się dotąd 10 tys. osób.

Jak podkreśla Diana Głownia, rzecznik prasowy wojewody, odwołania prof. Chazana ze stanowiska wojewoda nie planuje, bo nie ma ku temu podstaw. 

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum