×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Po raz drugi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki

Autor: oprac. JKB • Źródło: Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Rynek Zdrowia13 lutego 2023 12:20

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. –Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu przez cesarskie cięcie. Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków - relacjonuje szpital.

Po raz drugi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki
W krakowskim szpitalu urodziły się pięcioraczki. Fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • 12 lutego na Oddziale Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie urodziły się pięcioraczki – to drugi taki przypadek w placówce
  • - Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków! Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie – informuje szpital
  • Zarówno dzieci, jak i ich mama czują się już dobrze. Maluchy spędzą najbliższe tygodnie pod opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii

Pięcioraczki urodziły się w szpitalu w Krakowie

Po raz drugi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. Poród odbył się w niedzielę 12 lutego po godzinie 14.

- Podobno "nic dwa razy się nie zdarza", a jednak w Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać. Już po raz drugi - dzięki staraniom zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, który od ponad 10 tygodni opiekował się ciężarną mamą – czytamy w komunikacie.

Jak przypomina placówka taka ciąża trafia się zaledwie raz na 52 miliony przypadków.

- Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni – informuje lecznica.

Szpital podkreśla, że zarówno dzieci, jak i mama czują się dobrze, a w domu czekają na nich pochodzący z Anglii tata oraz siedmioro starszego rodzeństwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum