×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Pierwsze kliniki leczenia niepłodności otrzymują zgodę MZ

Autor: KR/Rynek Zdrowia04 listopada 2015 16:18

FertiMedica Centrum Płodności w Warszawie jako jedna z pierwszych w Polsce klinik leczenia niepłodności, otrzymała decyzję Ministerstwa Zdrowia o zatwierdzeniu programu postępowania z komórkami rozrodczymi i zarodkami.

Pierwsze kliniki leczenia niepłodności otrzymują zgodę MZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum informuje, że decyzja ta jest równoznaczna z zezwoleniem na wykonywanie zabiegów inseminacji oraz in vitro.

- FertiMedica Centrum Płodności od początku działalności funkcjonuje zgodnie z unijnymi standardami, czego potwierdzeniem jest szybkie zatwierdzenie naszego programu postępowania z komórkami rozrodczymi oraz zarodkami przez Ministerstwo Zdrowia - informuje Marta van der Toolen, dyrektor i założycielka FertiMedica.

Jak dodała, dzięki temu placówka będzie mogła nadal pomagać niepłodnym parom uzyskać upragnioną ciążę, m.in. za pomocą zabiegów rozrodu wspomaganego, czyli inseminacji oraz in vitro

Problem niepłodności dotyka ok. 10-18 proc. globalnej populacji. W Polsce problem z zajściem i utrzymaniem ciąży dotyczy obecnie ok. 1,5 miliona par. Dane kliniczne wskazują, że choroba dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w jednakowym stopniu, rozkładając się praktycznie w proporcjach po 50 proc. W około 20-30 proc. przypadków problem leży po obu stronach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum