Piaseczno: w szpitalu św. Anny urodziło się 4000. dziecko

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2014 21:16

W czwartek (3 kwietnia) w Szpitalu św. Anny w Piasecznie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji narodzin 4000 dziecka.

Dziewczynka przyszła na świat w piaseczyńskiej placówce 5 marca.

W czwartkowej uroczystości, poza główną bohaterką, wraz z rodzicami uczestniczyli przedstawiciele dyrekcji piaseczyńskiej placówki, która ufundowała specjalny prezent dla 4000. dziecka. Samorządowcy uhonorował dziewczynkę pamiątkowymi dyplomami narodzin oraz upominkami.

- Bardzo się cieszę, że nasz szpital cieszy się dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Miło nam, że nasz oddział wybierają pacjentki nie tylko z Piaseczna, ale także z Warszawy i okolic - powiedział ordynator oddziału położniczego-ginekologicznego dr Rafał Kuźlik.

W 2013 r. w piaseczyńskiej placówce urodziło się blisko 1200 dzieci.

Oddział położniczo-ginekologiczny w Szpitalu św. Anny w Piasecznie liczy 27 łóżek. Porody są refundowane przez NFZ; istnieje też mównież możliwość skorzystania z usług komercyjnie.

Dla pacjentek przygotowano trzy pojedyncze sale porodowe, które wyposażone są w wygodne łóżka pozwalające na rodzenie w różnych pozycjach, specjalne materace, piłki oraz wanny. W trakcie porodu kobiecie może towarzyszyć bliska osoba. Poród rodzinny jest bezpłatny. Szpital nie pobiera także opłat za znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie.

EMC Instytut Medyczny w drugiej połowie lutego 2011 r. uruchomił nowy Szpital w Piasecznie, który liczy obecnie blisko 130 łóżek. Oprócz istniejącego wcześniej oddziału wewnętrznego, otwarty został oddział położniczo-ginekologiczny z neonatologią, oddział chirurgii ogólnej oraz pediatrii. W 2013 r. w szpitalu hospitalizowanych było ponad 21 tys. pacjentów, udzielono 36,4 tys. konsultacji, przeprowadzono blisko 2000 operacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum