×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Partner, przyjaciółka czy mama przy cesarskim cięciu. Szpital dopuszcza osoby towarzyszące przy zabiegu

Autor: oprac. KK • Źródło: Szpital w Poznaniu, TOK FM, Rynek Zdrowia28 czerwca 2023 14:00

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala św. Rodziny w Poznaniu pozwala uczestniczyć w planowanym cesarskim cięciu osobie towarzyszącej. - Jesteśmy jedynym oddziałem w Poznaniu, który daje taką możliwość pacjentkom – poinformowała placówka.

Partner, przyjaciółka czy mama przy cesarskim cięciu. Szpital dopuszcza osoby towarzyszące przy zabiegu
Podczas planowanego cesarskiego cięcia może być obecna osoba towarzysząca. Fot. AdobeStock
  • Na Oddziale Położniczo-Ginekologicznego w poznańskim szpitalu wprowadzono możliwość uczestniczenia osoby towarzyszącej podczas planowanego cesarskiego cięcia
  • - Dzięki tej nowo wprowadzonej zasadzie pacjentki oczekujące na poród drogą planowego cięcia mogą być wspierane przez najbliższą dla nich osobę aż do samych narodzin dziecka – podała placówka
  • Szpital podkreśla, że jest jedyną w okolicy placówką oferującą takie udogodnienie

Osoba towarzysząca przy cesarskim cięciu

Jak informuje Szpital św. Rodziny w Poznaniu, na Bloku Porodowym istnieje możliwość uczestnictwa osoby towarzyszącej podczas planowego cięcia cesarskiego. Jesteśmy jedynym w Poznaniu Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym, który daje taką możliwość dla Naszych Pacjentek! – czytamy w komunikacie.

Możliwość ta została wprowadzona 23 czerwca, a zdaniem rzeczniczki placówki pozwala to nie tylko na podniesie jakości usług, ale także zwiększa intymność i poprawę komfortu rodzących pacjentek.

- Dzięki tej decyzji pacjentki oczekujące na poród drogą planowego cięcia mogą być wspierane przez najbliższą osobę, bez względu na to, czy jest to mąż, partner, przyjaciółka czy mama – dodała rzeczniczka szpitala Urszula Łaszyńska, cytowana przez TOK FM.

Rozgłośnia przypomina, że Szpital św. Rodziny jest częścią specjalistycznego zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Działa w dwóch lokalizacjach: przy ulicy Jarochowskiego na Łazarzu, nowe zaś sale działają w Wielkopolskim Centrum Pediatrii przy ulicy Wrzoska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum