• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Opolskie: przyszłe mamy odpowiedzą, czego oczekują podczas porodu

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 23 września 2015 10:16

Przyszłe mamy mogą już wypełniać specjalną ankietę, na podstawie której szpital powinien spełnić ich oczekiwania w czasie porodu. Inicjatorką akcji i autorką ankiety jest dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka, położna i pedagog z Uniwersytetu Opolskiego.

Opolskie: przyszłe mamy odpowiedzą, czego oczekują podczas porodu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ankietę można pobrać ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, który patronuje temu pomysłowi. Składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter ogólny, pytania dotyczą predyspozycji psychospołecznych przyszłej mamy.

Dopiero potem program komputerowy automatycznie przetworzy jej odpowiedzi i określi, czego oczekuje w czasie porodu. Np. wykaże, czy chce rodzić sama, czy oczekuje towarzystwa. Czy zamierza samodzielnie decydować o przebiegu porodu, czy też chce się całkowicie zdać na lekarza i położną.

Potem ciężarna taką ankietę będzie mogła wydrukować, a gdy już zgłosi się do porodu - przekaże ją personelowi. W zakładce jest też wykaz szpitali i położnych, które biorą udział w programie Indywidualizacja Opieki Okołoporodowej.

Do tej pory zgłosiło się do niego 7 placówek: Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu oraz szpitale w Kędzierzynie-Koźlu, Strzelcach Opolskich, Namysłowie, Kluczborku, Nysie i Brzegu - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum