• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Opolskie: już trzeci szpital w województwie zawiesza porodówkę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2019 14:30

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach skierował do opolskiego oddziału NFZ wniosek o wyrażenie zgody na zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego. To już trzeci szpital w województwie, który ogranicza działalność z powodu braku lekarzy.

Opolskie: już trzeci szpital w województwie zawiesza porodówkę
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na początku roku decyzję o zawieszeniu oddziału ginekologiczno-położniczego podjęło kierownictwo Prudnickiego Centrum Medycznego. Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, placówka otrzymała kolejną zgodę na zawieszenie funkcjonowania oddziału od 22 czerwca do 5 lipca tego roku.

W podobnej sytuacji znajduje się szpital powiatowy w Kluczborku, który od stycznia tego roku zawiesił działalność oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem noworodków. Kolejna, dwutygodniowa zgoda na zawieszenie kończy się 28 czerwca.

Do NFZ w Opolu o wyrażenie zgody na zawieszenie oddziału wpłynął już wniosek szpitala w Głubczycach. Tak jak w przypadku Prudnika i Kluczborka, powodem jest brak personelu medycznego koniecznego do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oddziału. Jeżeli placówce nie uda się zatrudnić lekarzy, zostanie wydana zgoda na zawieszenie oddziału od 1 do 14 lipca.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum