• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Opolskie: dwa szpitale w regionie zawiesiły działalność porodówek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2019 11:00

Z powodu braku lekarzy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku zawiesiło do 22 lutego działalność oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem noworodkowym. Jak informuje NFZ w Opolu, do 14 lutego nie działa także oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Prudniku.

Opolskie: dwa szpitale w regionie zawiesiły działalność porodówek
Brak specjalistów jest powodem zawieszenia działalności porodówek w Kluczborku i Prudniku. Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Do końca mijającego tygodnia Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku miało nadzieję na znalezienie lekarzy specjalistów w dziedzinie pediatrii lub neonatologii. Do piątku (8 lutego) oddział funkcjonował na normalnych zasadach. Według komunikatu zamieszczonego na stronie szpitala, ze względu na brak lekarzy do 22 lutego wstrzymane zostały przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym. Pozostałe oddziały jednostki wraz z izbami przyjęć oraz szpitalne poradnie i pracownie diagnostyczne - w tym nocna i świąteczna opieka zdrowotna działają na dotychczasowych zasadach.

Także z powodu braku lekarzy od połowy stycznia zawieszono działanie oddziału ginekologiczno-położniczego w Prudnickim Centrum Medycznym S.A. Według informacji opolskiego oddziału NFZ w Opolu, placówka otrzymała zgodę na 14-dniowe zaprzestanie działalności, tj. od 1 do 14 lutego.

W ubiegłym roku ze względu na brak lekarzy szpital w Kluczborku kilkukrotnie zawieszał działalność oddziału wewnętrznego. Podobne problemy zgłaszały także podległe samorządom szpitale w Oleśnie i Głuchołazach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum