Opolska porodówka pracuje nad nowym wizerunkiem

Autor: opole.gazeta.pl/ Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2014 10:50

Darmowe znieczulenia do porodu na życzenie, możliwość porodu rodzinnego bez żadnych opłat, zwiedzanie bloku porodowego niekoniecznie będąc w ciąży - zapowiada Edward Puchała, nowy dyrektor szpitala ginekologicznego w Opolu.

Darmowe porody z jedną osobą towarzyszącą w Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu możliwe są już od środy (23 lipca). Wcześniej taka osoba musiała zapłacić 100 zł jako rekompensatę swojego kilkunastogodzinnego pobytu; liczono m.in. koszty jednorazowych ubrań czy korzystania z mediów.

Jeśli chodzi o zmniejszenie bólu porodowego, w szpitalu rodzące otrzymają kilka propozycji. Będzie to m.in. psychoprofilaktyka, ćwiczenia, system TENS - stymulacja prądami w celu zmniejszenia bólu, zastosowanie gazu rozweselającego czy znieczulenie porodu, jeśli nie będzie do niego przeciwwskazań medycznych.

Niedługo pojawi się też możliwość sprowadzenia jako opiekunki podczas porodu położnej spoza szpitala. Jeśli jednak pacjentka zechce poprosić o ekstra towarzystwo położnej z placówki, będzie musiała zapłacić.

W ten sposób szpital chce poprawić wizerunek szpitala, w którym doszło do zakończonego tragedią porodu u żony olimpijczyka Bartłomieja Bonka.

 W szpitalu wciąż prowadzi się anonimowe ankiety wśród pacjentek. Dyrektor Edward Puchała przyznał, że pojawiają się w nich sporadyczne skargi na personel, a w nich powtarzają się te same nazwiska.

Więcej: http://opole.gazeta.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum