Opole: porodówka wstrzymała przyjęcia przez... niefrasobliwość budowlańca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2020 15:15

W czwartek (9 stycznia) Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wstrzymało planowe przyjęcia pacjentek. Powodem jest nieprzyjemny zapach środka bitumicznego, którym pracownik firmy budowlanej konserwował szyb windy.

Opole: porodówka wstrzymała przyjęcia przez... niefrasobliwość budowlańca
Pracownicy i pacjentki szpitala zauważyli nieprzyjemny zapach rozprzestrzeniający się szybem windy. Fot. PTWP

Pracownicy i pacjentki szpitala zauważyli nieprzyjemny zapach rozprzestrzeniający się szybem windy z nocy z środy na czwartek. Wezwani na miejsce strażacy nie stwierdzili przekroczenia norm substancji szkodliwych dla życia i zdrowia ludzi - poinformowała placówka.

Jak ustalono, źródłem zapachu był środek bitumiczny zakazany do używania w pomieszczeniach zamkniętych. Specyfik został położony przez pracownika firmy budowlanej w piwnicy budynku, bez zgody inspektora nadzoru, podczas nieobecności kierownika budowy. Prace budowlane zostały wstrzymane.

Ze względu na konieczność usunięcia uciążliwego zapachu i zalecenia straży pożarnej, prowadzone są wietrzenia pomieszczeń i wyłączono z użytku jedną ze szpitalnych wind. Pacjentki hospitalizowane na drugim i trzecim piętrze szpitala zostały przeniesione do innych sal, jednak do czasu usunięcia zapachu chemikaliów, szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentek planowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum