• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Opole: klinika ginekologiczno-położnicza wznawia przyjęcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 15:50

Od czwartku (20 sierpnia) Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia przyjęcia pacjentek na planowe operacje, zabiegi związane z patologią ciąży i porody. Przyjęcia zawieszono po wykryciu 18 przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu szpitala.

Opole: klinika ginekologiczno-położnicza wznawia przyjęcia
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu poinformowało, że od czwartku zostaje wznowiona działalność szpitala w zakresie planowych operacji i zabiegów ginekologicznych, patologii ciąży oraz porodów. Do odwołania zostają wstrzymane porody rodzinne.

Dyrekcja szpitala zwróciła się z prośbą, by do porodów do szpitala kierowały się przede wszystkim panie w ciąży z Opola oraz powiatu opolskiego, natomiast z innych powiatów - jeśli to możliwe i po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę - do innych szpitali regionu z oddziałami ginekologiczno - położniczymi.

Jak informuje KCGPiN w Opolu, pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży uzyskają stosowne świadczenia w szpitalach o II stopniu referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37.tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

W związku z trwającym remontem Pododdziału Patologii Noworodków w zakresie przyjęć na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w szpitalu Klinicznego Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji (dot. przyjęć noworodków przywiezionych z domu). Noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32.tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich. 

Marek Szczepanik

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum