Opole: centrum ginekologii i położnictwa ogranicza przyjęcia z powodu zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2020 15:33

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu do odwołania będzie przyjmować jedynie pacjentów w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia. Powodem jest wykrycie koronawirusa u 15 pracowników placówki.

Opole: centrum ginekologii i położnictwa ogranicza przyjęcia z powodu zakażeń koronawirusem
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu informuje na swojej stronie, że w związku z koniecznością wykonania badań przesiewowych pod kątem SARS-CoV-2 u wszystkich pracowników, do odwołania w szpitalu będą przyjmowane jedynie osoby w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Od 4 sierpnia testy wykazały obecność koronawirusa u 15 pracowników szpitala.

Jak informuje szpital, na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia ( dot. przyjęć noworodków z domu), wymagające natychmiastowej hospitalizacji. Od 10 sierpnia zostają wstrzymane planowe zabiegi oraz operacje z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

Wstrzymane są przyjęcia do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży. Hospitalizowani pacjenci z tych oddziałów sukcesywnie są wypisywani ze szpitala. Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie - Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

Natomiast noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży, będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności w Nysie oraz Kędzierzynie-Koźlu.

Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego (przebywające w systemie rooming-in, czyli matki z dzieckiem po porodzie) wypisywane ze szpitala Klinicznego Centrum od 28. lipca br. oraz obecnie hospitalizowane - po wypisie z Klinicznego Centrum zostaną objęte nadzorem sanepidu.

Marek Szczepanik (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum