• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Olsztyn: szpital wojewódzki przywrócił porody rodzinne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2021 21:24

Od poniedziałku przy porodzie fizjologicznym w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie będzie mógł uczestniczyć ojciec. Warunkiem zgody na poród rodzinny jest korzystanie przez ojców ze środków ochrony osobistej, mile widziany jest aktualny test w kierunku SARS-CoV-2.

Olsztyn: szpital wojewódzki przywrócił porody rodzinne
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w mediach społecznościowych poinformował, że od poniedziałku przywraca możliwość obecności ojców przy porodzie.

"Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej (...) przywracamy możliwość obecności taty przy porodzie" - poinformował ordynator Oddziału Klinicznego Ginekologiczno-Położniczego prof. Tomasz Waśniewski.

"Możliwość obecności osoby towarzyszącej dotyczy porodu fizjologicznego i obejmuje I okres porodu, poród oraz 2 godziny po porodzie, w warunkach traktu porodowego. Wymagane są od taty środki ochrony osobistej w postaci maseczki, rękawiczek i fartucha flizelinowego. Mile widziany, ale nieobowiązkowy, jest test antygenowy lub PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2" - poinformował szpital.

Jednocześnie zastrzeżono, że "ostateczną decyzję o możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby podejmuje personel traktu porodowego i jest ona uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w klinice".

Szpital wojewódzki w Olsztynie ma najwyższy stopień referencyjności oddziału ginekologiczno-położniczego, co oznacza, że z całego regionu trafiają tu pacjentki z powikłanymi ciążami.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum