• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Olsztyn: bezpłatne badania dla kobiet w ciąży

Autor: mragowo.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2015 11:59

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie organizuje wielką akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet w ciąży i niemowląt.

Olsztyn: bezpłatne badania dla kobiet w ciąży
Fot. Fotolia

Lecznica bierze udział w programie „Poprawa opieki perinatalnej gwarancją zdrowia społeczności subregionu olsztyńskiego”.  Na program zostało przeznaczonych ponad 6,5 mln zł ze środków norweskich i 1,7 mln zł ze środków miasta.

Program składa się z dwóch części. Pierwsza zakłada remont i doposażenie oddziału noworodków i wcześniaków, a druga - badania profilaktyczne.

Dzięki pozyskanym środkom na oddziale zwiększy się do pięciu liczba stanowisk dla wcześniaków. Stanowiska będą nowocześnie wyposażone w aparaturę podtrzymującą oddech, nadzorującą pracę serca. Zmieni się również trakt porodowy, uzyska większą sterylność. Nowy wygląd zyskają sale porodowe i sala cięć cesarskich.

W ramach programu kobieta ciężarna może bezpłatnie i bez skierowania wykonać w szpitalu badania laboratoryjne i obrazowe. Także dzieci, które nie skończyły pierwszego roku życia, mogą zostać poddane badaniu echa serca czy USG narządów wewnętrznych oraz  badaniom laboratoryjnym, dzięki którym można m.in. sprawdzić, czy dziecko nie ma problemów hormonalnych, niedoboru minerałów i witamin.

W ramach programu przyszli rodzice mogą również skorzystać nieodpłatnie ze szkoły rodzenia, a młode mamy z poradni laktacyjnej. Na badania i wizyty można już się rejestrować.

Więcej: www.mragowo.wm.pl

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum