×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Nowy Sącz: szpitale położnicze będą konkurować o pacjentki

Autor: Katarzyna Rożko/Rynek Zdrowia27 listopada 2014 11:19

Nieopodal Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, który posiada oddział ginekologiczno-położniczym, uruchamiany jest prywatny Szpital Położniczo-Ginekologiczny Medikor.

Nowy Sącz: szpitale położnicze będą konkurować o pacjentki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inwestorem jest grupa Neomedic, właściciel m.in. krakowskiego szpitala Ujastek. W czwartek (27 listopada) miała miejsce oficjalna prezentacja szpitala.

Jak podaje Gazeta Krakowska, od początku roku w szpitalu w Nowym Sączu urodziło się 1382 dzieci, ale tylko 416 z nich powiły mamy z tego miasta. Znaczna liczba sądeczanek rodzi dzieci w Roztoce (powiat tarnowski) w Szpitalu Położniczo-Operacyjnym Św. Elżbiety. Tam od początku roku na świat przyszło 1200 noworodków.

W szpitalu w Krynicy urodziło się 740 dzieci. W tej liczbie 76 z Sącza. W Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach, gdzie położnictwo w sierpniu i wrześniu miało przerwę remontową, urodziło się 775 dzieci, wśród ich mam były 52 mieszkanki Sącza. Na 1267 dzieci urodzonych w Szpitalu Powiatowym w Limanowej 36 to najmłodsi sądeczanie.

Prezes prezes spółki Medikor Roman Wylezol podaje, że od lat obserwowana jest tendencja "uciekania" pacjentek z Sądecczyzny do znacznie oddalonych szpitali położniczych. Stąd pomysł zbudowania szpitala w Nowym Sączu.

Placówka ma już kontrakt z NFZ. Nowy szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi oraz dwiema salami porodowymi i jedną awaryjną.

Jak zapowiada spółka prowadząca szpital, bezpłatne będą nie tylko porody, ale również obecność osoby towarzyszącej oraz znieczulenie okołoporodowe, dostępne na życzenie pacjentek. W standardzie wyposażenia: łazienka w każdym pokoju, telewizor i Wi-Fi.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum