Najlepsza położna w Polsce - kto nią zostanie?

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 12:30

Położna na medal - to hasło kampanii społecznej mającej na celu uświadomienie pacjentom kompetencji i odpowiedzialności zawodowej położnej.

Celem Kampanii - jak podają organizatorzy (Akademia Malucha Alantan) - jest "wzrost świadomości położnych nt. nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej i podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów oraz uświadomienie społecznej roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy jaką na co dzień wykonuje".

Przez cały czas trwania kampanii pacjenci będą mogli głosować na najlepszą położną, która ich zdaniem zasługuje na medal.  Do tej pory zgłoszono prawie 200 kandaydatur.

Kryteria oceny położnej zostały przygotowane w oparciu o rekomendacje konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.

Trzy najlepsze położne otrzymają medale oraz wartościowe nagrody rzeczowe, a stworzony przy okazji konkursu ranking położnych pozwoli przyszłym mamom podjąć właściwą decyzję odnośnie wyboru położnej i dodatkowo pozytywnie wpłynie na jakość opieki nad pacjentem i postrzeganie roli położnej.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęły: Fundacja Rodzić po Ludzku, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych. Więcej o konkursie - na stronie www.poloznanamedal.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum