Ministerstwo Zdrowia wybrało realizatorów programu „In vitro”

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2014 21:24

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki dotyczące wyboru realizatorów programu zdrowotnego pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016” na okres od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2016 r. Na ten cel przeznaczono łącznie 154 348 318 zł.

W oparciu o § 9 zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie prowadzenia prac nad opracowaniem i realizacją programów zdrowotnych (Dz. Urz. Min. Zdrow. Nr 4, poz. 32) resort poinformował, że decyzją komisji konkursowej, zaakceptowaną przez ministra zdrowia, do realizacji wspomnianego programu zostało wyłonionych 29 podmiotów.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia rozdysponowana kwota stanowi ok. 90 proc. środków zabezpieczonych na realizację we wspomnianym okresie.

Pozostałe ok. 10 proc. środków, odpowiednio do każdego roku, zostanie rozdysponowane w kolejnych latach wykonywania programu celem zapewnienia jego efektywnej realizacji. 

Umowy na realizację przedmiotowego zadania - przygotowane zgodnie z projektem stanowiącym załącznik do ogłoszenia konkursowego na wybór realizatorów programu będą sukcesywnie przekazywane realizatorom.

Więcej (lista podmiotów): www.mz.gov.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum