×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Mazowieckie: samorząd zwiększa budżet na in vitro

Autor: KL/Rynek Zdrowia14 lutego 2020 13:30

Już 797 par zgłosiło chęć uczestnictwa w programie in vitro na Mazowszu. Od września 2019 r. przeprowadzono 141 pełnych procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Do końca stycznia br. odnotowano 45 ciąż - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Mazowieckie: samorząd zwiększa budżet na in vitro
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Realizacja programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego rozpoczęła się we wrześniu 2019 r.

- Na Mazowszu jest wiele par, które marzą o rodzicielstwie, a z przyczyn zdrowotnych nie mogą zrealizować swoich planów. Nie da się ukryć, że niejednokrotnie mogłyby skorzystać z najnowszych osiągnięć medycyny, do których należy np. metoda in vitro, ale nie stać ich na sfinansowanie leczenia. To procedura, która przynosi bardzo dobre efekty, ale niestety jest kosztowna. Dlatego cieszę się, że jako Samorząd Województwa Mazowieckiego nie tylko wygospodarowaliśmy pieniądze na program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, ale też - obserwując potrzeby - zdecydowaliśmy się zwiększyć środki na ten cel w bieżącym roku o prawie 0,5 mln zł -  poinformował marszałek województwa Adam Struzik.

Jak informuje Urząd to już drugi realizowany na Mazowszu program leczenia niepłodności. Z budżetu województwa wygospodarowane były także środki na metodę naprotechnologii. Dzięki temu mieszkańcy mieli wybór, zależnie od potrzeb zdrowotnych, społecznych czy przekonań, przy czym zarówno w przypadku poprzedniego programu, jak i teraz chętnie korzystają z danych im możliwości.

- Należy podkreślić, że aż 94 proc. par uczestniczących obecnie w naszym programie to osoby spoza Warszawy. Jestem bardzo zadowolona, że realizujemy ten program w województwie mazowieckim. Dzięki temu, osoby borykające się z problemem niepłodności będą mogły spełnić swoje marzenia o byciu rodzicami - zaznacza członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum