×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

"Mama Ginekolog" zrekompensuje karę 25 tys. zł dla szpitala. "Przepraszam za szum"

Autor: oprac. MP • Źródło: Instagram/Rynek Zdrowia23 marca 2023 17:00Aktualizacja: 23 marca 2023 18:30

Lekarka-influencerka "Mama Ginekolog", która przyznała, że przyjmuje na NFZ znajomych pacjentów bez kolejki, zadeklarowała, iż pokryje karę 25 tys. nałożoną przez Fundusz na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. - Bardzo przepraszam za szum medialny, który powstał wokół mojej osoby i mojego pracodawcy - pisze Nicole Sochacki-Wójcicka.

"Mama Ginekolog" zrekompensuje karę 25 tys. zł dla szpitala. "Przepraszam za szum"
Mama Ginekolog pokryje karę nałożoną przez NFZ na szpital Fot. AdobeStock

 

Mama Ginekolog pokryje karę nałożoną przez NFZ

- W związku z komunikatem NFZ z dnia 22.03.2023 r. dotyczącym nałożenia kary finansowej na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, mojego pracodawcę, wyrażam żal i jednocześnie zobowiązuję się wpłacić 25 tys. zł, czyli kwotę wymierzonej szpitalowi kary - poinformowała w mediach społecznościowych lek. Nicole Sochacki-Wójcicka, znana influencerka "Mama Ginekolog".

We wspomnianym przez nią komunikacie NFZ wezwał Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM do zapłaty ponad 25 tys. zł kary za niesłusznie sprawozdaną i rozliczoną hospitalizację. To efekt kontroli Funduszu w placówce, po tym jak na początku lutego "Mama Ginekolog" przyznała w mediach społecznościowych, że przyjmuje poza kolejnością koleżanki i członków rodziny na NFZ.

Lekarka-influencerka zapowiedziała, że nałożoną karę przekaże do należącej do szpitala Fundacji UCZKiN, która zajmuje się wsparciem rozwoju placówki.

- Z pokorą przyjmuję także naganę otrzymaną od zarządu UCZKiN. Jednocześnie bardzo przepraszam za szum medialny, który powstał wokół mojej osoby i mojego pracodawcy - dodała "Mama Ginekolog".

NFZ wezwał Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka do zapłaty kary 25 tys.

Przypomnijmy, że tuż kontrowersyjnym wyznaniu lekarki, iż przyjmuje znajomych pacjentów poza kolejnością, Narodowy Fundusz Zdrowia zażądał pilnych wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM (UCZKiN).

Jednocześnie rozpoczął w placówce czynności sprawdzające. Dotyczyły one hospitalizacji w UCZKiN.

- Po analizie m.in. dokumentacji medycznej i rozliczeń UCZKiN z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości w przypadku jednej hospitalizacji lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej, trwającej 10 dni - poinformował NFZ w komunikacie. 

- Wpisy w indywidualnej dokumentacji medycznej nie potwierdzają wskazań do hospitalizacji, czego skutkiem było niezasadne jej sprawozdanie i rozliczenie z NFZ. Według ustaleń kontroli leczenie "Mamy Ginekolog" powinno odbywać się w ramach opieki specjalistycznej (ambulatoryjnej), a nie w warunkach szpitalnych - tłumaczył Fundusz.

NFZ skierował też zawiadomienie w sprawie postępowania lekarki do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum