Małgorzata Rozenek-Majdan nagrywa dokument o in vitro

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2019 08:39

Małgorzata Rozenek-Majdan wielokrotnie mówiła publicznie o tym, że jej dwaj synowie pojawili się na świecie dzięki metodzie in vitro. Ostatnio prezenterka telewizyjna i celebrytka poinformowała, że jest w trakcie nagrywania dokumentu o leczeniu niepłodności. W tym roku ukazała się jej książka o in vitro.

Małgorzata Rozenek-Majdan nagrywa dokument o in vitro
Małgorzata Rozenek-Majdan na planie dokumentu o in vitro; FOT.: Instagram

Na swoim instagramowym koncie, które ma ponad milion obserwatorów Rozenek-Majdan umieściła zdjęcia z planu i napisała: ''W dokumencie o in vitro, który właśnie nagrywamy, zabiorę Was do laboratorium i innych miejsc dostępnych tylko dla personelu medycznego. Pokazując etap po etapie, rozwiewamy wątpliwości, które przeciwnicy In vitro, nie znając tej procedury próbują zasiać, a wszystko po to żeby ułatwić każdej potrzebującej tej procedury pary, dostęp do niej''.

Wpis spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Obserwatorzy prezenterki podkreślają, że najważniejsza jest edukacja, a zapłodnienie pozaustrojowe to w Polsce wciąż temat tabu, generujący wiele mitów i niedomówień.

W maju ukazała się książka Małgorzaty Rozenek-Majdan ''In vitro. Rozmowy intymne'', w której inicjuje ona dyskusje i stawia trudne pytania lekarzom, embriologom i seksuologom. Są też historie par starających się o potomstwo, wywiad z pierwszą Polką, która urodziła dzięki tej metodzie oraz z kobietą, która, korzystając z procedury in vitro, padła ofiarą pomyłki.

Małgorzata Rozenek-Majdan pisze w książce: ''Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powielane są krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro i tak jak tysiące kobiet mających problem z zajściem w ciążę, znam radość sukcesu i smutek porażki''. Obecnie stara się o trzecie dziecko.

W czerwcu br. prezenterka wzięła udział w konferencji prasowej w Sejmie poświęconej kwestii in vitro oraz udzieliła bardzo osobistego wywiadu dla dziennik.pl na temat własnej walki o macierzyństwo.

Apelowała w nim do polityków o ''porządną refundację tej metody''. - Każdy z nas płacąc podatki, płacąc składki zdrowotne odłożył sobie pieniądze na in vitro. Niepłodność jest jedną najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych. Nie rozumiem, dlaczego państwo polskie nie chce leczyć tej choroby, dlaczego ta choroba nie jest uważana za coś poważnego - wskazywała w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum