MZ: siedem szpitali z dofinansowaniem na leczenie niepłodności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2018 17:48

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia podpisali w środę (27 czerwca) umowy z przedstawicielami siedmiu szpitali na dofinansowanie rozwoju sieci referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności.

Fot. archiwum

Głównym celem "Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce" na lata 2016-2020 ma być zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

W ramach programu planuje się m.in. utworzenie sieci co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności i przeprowadzenie szkolenia personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności.

Lista referencyjnych ośrodków obejmuje 16 placówek. Są to m.in. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. dr. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu.

Wśród ośrodków referencyjnych znajdują się także Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi, Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

- Mam przyjemność podpisania umów dotyczących projektów na prawie 20 mln zł, z czego prawie 7 mln będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej z programu Infrastruktura i Środowisko - powiedziała w środę wicedyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Anna Goławska.

Wśród placówek, które zawarły w środę umowy były m.in. Instytut Matki i Dziecka, szpital im. Orłowskiego, szpital w Białymstoku oraz w Katowicach, Poznaniu i Szczecinie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum