• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Łódzkie: liczba wykonanych w szpitalach aborcji wzrosła niemal o 100 procent

Autor: expressilustrowany.pl/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2019 21:53

W ubiegłym roku w regionie łódzkim wykonano legalnie 105 zabiegów przerwania ciąży Te dane udostępniło Ministerstwo Zdrowia. Rok wcześniej wykonano 55.

Łódzkie: liczba wykonanych w szpitalach aborcji wzrosła niemal o 100 procent
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ten duży wzrost liczby zabiegów legalnego przerwania ciąży wynika z jednej strony z faktu, że kobiety mają coraz większą świadomość i chcą korzystać z badań prenatalnych, a z drugiej strony z faktu, że wiek przestał być czynnikiem ograniczającym prokreację - w ciążę zachodzą kobiety w wieku 50 plus.

I tak wśród 105 kobiet, które w ubiegłym roku zdecydowały się na legalną aborcję najwięcej było kobiet w wieku 35 lat i więcej (42) oraz w wieku od 30-34 lat (40), ale było wśród nich także 11 kobiet w wieku od 21 do 24 lat. Wszystkie ciężarne na zabieg zdecydowały się, bo wyniki badań prenatalnych lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Nie wszystkie kobiety, które mają wskazania do przerwania ciąży, decydują się na taki zabieg. Co 5 ciężarna otrzymując wynik badania prenatalnego będącego wskazaniem do aborcji decyduje się na donoszenie ciąży.

Czytaj: expressilustrowany.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum