Łódzkie: 11 lekarzy wypisze bezpłatnie receptę na antykoncepcję awaryjną

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2018 09:42

Już 8 tys. Polek skorzystało z możliwości bezpłatnego otrzymania recepty na antykoncepcję awaryjną w ramach działającej od roku inicjatywy "Lekarze Kobietom". W województwie łódzkim  do akcji dołączyło 11 lekarzy.

W województwie łódzkim do akcji dołączyło 11 lekarzy Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Od roku na zakup tzw. antykoncepcji awaryjnej  wymagana jest recepta. Kobieta musi zatem udać się na wizytę do ginekologa, która kosztuje minimum 100 zł, a ostatecznie i tak nie ma pewności, czy receptę otrzyma, bo lekarz może zasłonić się klauzulą sumienia - informuje Dziennik Łódzki.

Dlatego lekarze zrzeszyli się w inicjatywie pod nazwą "Lekarze Kobietom", której celem jest pomoc w szybkim i tanim uzyskaniu recepty na tzw. pigułkę dzień po. Obecnie do inicjatywy dołączyło ok. 200 lekarzy w całej Polsce. Mieszkankom województwa łódzkiego recepty wystawia w jej ramach 11 specjalistów z pięciu miejscowości: Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Bełchatowa, a ostatnio także ze Skierniewic.

Receptę na antykoncepcję awaryjną może wypisać każdy lekarz z prawem wykonywania zawodu, niezależnie od posiadanej specjalizacji. Po taką receptę zgłasza się do lekarzy  zrzeszonych w inicjatywie ok. 30 kobiet dziennie.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum