Łódzki szpital położniczy - przymusowa izolacja pacjentów i personelu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2020 17:35

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi Roman Bocian w piątek (27 marca) po południu podjął decyzję o wprowadzeniu reżimu sanitarnego i odizolowaniu Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Ośrodku Szpitalnym im. Madurowicza w Łodzi. Wstrzymano przejęcia ciężarnych.

W Ośrodku Szpitalnym im. M. Madurowicza wstrzymano przejęcia ciężarnych. Fot. Shutterstock

Decyzję o izolacji pacjentów Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Ośrodku Szpitalnym im. Madurowicza w Łodzi, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego im. M. Pirogowa Roman Bocian, któremu podlega Ośrodek, podjął w piątek po południu. Zaraz potem szef szpitala wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego to zrobił.

"(...) Otrzymaliśmy informację, że jeden z naszych pracowników ma dodatni wynik testu na RNA wirusa SARS - CoV-2. Ze względu na bezpieczeństwo, personel szpitalny pozostanie wraz z pacjentami na terenie Oddziału do czasu uzyskania wyników testu na obecność wirusa SARS - CoV-2" - napisał w oświadczeniu dyrektor szpitala im. M.Pirogowa.

Roman Bocian dodał, że na odizolowanym oddziale przybywa 13 pacjentów i 22 pracowników Ośrodka Szpitalnego im. Madurowicza.

Dyrektor podjął także decyzję o wstrzymaniu przyjęć ciężarnych do Oddziału Ginekologiczno - Położniczego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum