• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Łódź: klinika leczenia niepłodności w ICZMP nie przyjmuje pacjentów

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2017 10:26

Klinika leczenia niepłodności w ICZMP, która miała wiosną przyjmować pacjentów, nadal jest zamknięta. Szpital nie otrzymał pieniędzy na jej uruchomienie. Pacjenci przyjmowani są tylko w poradniach, które miały już wcześniej umowę z NFZ.

Łódź: klinika leczenia niepłodności w ICZMP nie przyjmuje pacjentów
Pacjenci przyjmowani są tylko w poradniach, które miały już wcześniej umowę z NFZ Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Klinika powstała w ramach rządowego programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego, który ma być finansowany z budżetu państwa i środków europejskich - informuje Dziennik Łódzki.

ICZMP jest jednym z 13 szpitali w kraju, które wyłoniono w konkursie na utworzenie sieci ośrodków leczących niepłodność. Placówki dostały pieniądze na kupno sprzętu i przeprowadzenie prac budowlanych. Łódzki instytut otrzymał na ten cel ponad 2,2 mln zł. Pozostaje jednak pytanie co z dalszym finansowaniem.

Jak informuje Anna Leder, rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, szpital nie zgłaszał do Funduszu nowego miejsca udzielania świadczeń pod nazwą klinika leczenia niepłodności.

Nie było też mowy o przesunięciach pieniędzy na leczenie w nowej klinice z innych klinik szpitala, które mają zagwarantowane finansowanie z NFZ.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum